anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TX1 - Tryb Makro

redd-----
Początkujący

TX1 - Tryb Makro

Cześć. Mam problem z aparatem DSC-TX1. Ogólnie jestem z niego zadowolony ale bardzo słabo wychodzą mi zdjęcia z bliskiej odległości. Czasami są gorsze niż wykonane starym telefonem z aparatem 2 mpx. Nie wiem czy to normalne ale kadrując obiekt na wyświetlaczu nagle ten obiekt się tak jakby rozmazuje, traci ostrość po chwili jest ok potem znowu to samo wszystko się rozjeżdża i wygląda jakbym mocno ruszał aparatem bo jest rozmazane.
Czy tak powinno być? Jaki program wybrać i wogóle jakie ustawienia do zdjęć z bliska. Potrzeba mi np na aukcję i czasami wstyd to dodawać.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

wstaw proszę zdjęcie. Bez tego nie damy rady Ci pomóc. Powodów może być co najmniej kilka.
Zmniejsz zdjęcie i wrzuć tutaj jako załącznik. Mam nadzieję,że przy procesie zmniejszania nie zostanie usunięty EXIF.
Jak wstawiać możesz przeczytać m.in. tutaj: LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
redd-----
Początkujący

Trochę czasu minęło ale odkopuje bo cały czas ten sam problem. Zdjęcia dodaje w inny sposób jak będzie źle to postaram się zgodnie z instrukcjami tylko nie wiem czy mi się uda o to wyższa szkoła jazdy dla laika jak ja ;)

http://imageshack.us/g/705/dsc00181p.jpg/

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Przybliż obiekt zoomem, postaraj się o przyzwoite oświetlenie tego, co fotografujesz. Potem przyciskasz spust migawki i patrzysz czy aparat ostrzy na interesujący Cię punkt. Jeśli nie możesz lekko skorygować ustawienia i spróbować ponownie. Powinno być ok ;-)
Na moje oko zdjęcia wyglądają tak jak by było za mało światła lub za szybko był wciśnięty "spust". Wysokie ISO powoduje widoczne szumy.

Pozdrawiam
cogito

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

redd napisał(a):

Nie wiem czy to normalne ale kadrując obiekt na wyświetlaczu nagle ten obiekt się tak jakby rozmazuje, traci ostrość po chwili jest ok potem znowu to samo wszystko się rozjeżdża i wygląda jakbym mocno ruszał aparatem bo jest rozmazane.

Jeżeli obiekt na którym ostrzysz jest gładki i do tego ciemny, to może sie tak zdarzyć, jak piszesz. Czy tak samo dzieje się nie tylko przy ostrzeniu na ciemnym ekranie telefonu? Np. na kwiatku, tekście z gazety, itp.? Może pomogłoby włączenie telefonu - obraz jest jasny i kontrastowy, na wyświetlanych ikonkach łatwiej wyostrzy.

------------------------------
fotoamator