anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pstryki i rozważania :)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Pstryki i rozważania :)

Witam jestem tu greenhornem :) Już prawie 20 lat pstrykam lustrzankami (pierwsza to praktica a ostatnia minolta) i wreszcie dojrzałem do zakupu cyfraczka z lusterkiem. Chcę nabyć Sony, bo dowiedziałem się, że za mojego 14 letniego staruszka 500si dostanę zniżkę 10% w Fotojokerze a on nie jest już tyle wart... Jaki model wybrać (w granicach 2tys. za sam korpus) i z jakim obiektywem i lampką żeby była to uniwersalna maszyna. Noszę się z zamiarem zakupu A200 lub A 300 plus 18-200 Sigmy plus lampa. Plusem Sony jest kompatybilność ze szkłami-staruszkami na format 35mm. Rozważam również jakiś model Olympusa, Nikona D60 lub jeśli poszaleję to D5000 ( matryca CMOS) ale to nieco drożej wyjdzie. Przebywam w dzikich, polarnych klimatach już dwa lata i wierzcie mi jest tutaj co pstrykać . Jeżdżę ciągle służbowo po okolicy fotkując czym się da przy każdej okazji. Teraz na topie jest midnattsol czyli słońce o północy ale zimą z zorzą sobie poradzić może chyba tylko naprawdę dobra matryca (szumy). Poradźcie coś.

76 ODPOW. 76
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

@300 powiadasz jest OK...no to kupuję!
Przekonałeś mnie. Prowizja od Sony Polska zostanie przelana do trzech dni roboczych ;)
Wpadnę za dwa tygodnie do domu to kupie , tu w Norwegii jest to droższe no i nie ma promocji jak Fotojokerze. Chyba, że znasz jakiś lepszy sklep.

Creatoor
Początkujący

Gdyby mowa była o Nikosiu to kto wie... Polecam FotoJokera. Też tam kupuję. W zasadzie tylko tam. Teraz jest promocja 10% za zdany sprzęt Minolty.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tomku, a sprawdź będąc w Fotokojokerze A700.
Czy to przez przypadek nie jest właśnie "Ten" aparat ;)
lepszy chwyt, zwinniejszy AF, korpus wzmacniany, CMOS :rolling_eyes:
no i większy wizjer ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

kris jak dobrze, że jesteś. Kolega wcześniej pytał o lampy. Jestem zielony. Help!

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Krisie chętnie bym kupił ale moje fotografowanie choć jest moją długoletnią pasją nie jest warte aż podwójnej wielkości wydatku. To przypomina mi trochę zakup poprzedniej mojej "błonowej" minolty (wahałem się pomiędzy 500 i 700) i wygrał wariant ekonomiczniejszy. cóż life is brutal. Ale nie zawaham się choć potrzymać tego cacka w sklepie ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Creatoor napisał(a):

kris jak dobrze, że jesteś. Kolega wcześniej pytał o lampy. Jestem zielony. Help!


nie zauważyłem pytania o lampę :?

jakby co - Tomek śmiało kupuj hvl 42.
Kapitalny stosunek jakość cena.
Gdyby z funduszami było ciężko można kombinować z Metzem ;)

Tomek69N napisał(a):

Ale nie zawaham się choć potrzymać tego cacka w sklepie ;)


Dokładnie ;)
Zrób i na spokojnie przemyśl temat. Bo zakup na lata. I na prawdę warto. Oczywiście z każdego aparatu będziesz zadowolony. No i jeszcze masz już szkiełka - świetnie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Kris. Pytałem czy dedykowane do starych Minolt Dynax lub Maxxum dają rade z cyfrówką. Lampę jeśli będę musiał zmienić to nabędę z pewnością HVL42. Starego Metza pod Praktikę B miałem i to była chyba najlepsza lampa w moim pstrykaniu. Normalnie to z funduszami aż tak ciężko nie jest. Znalazłem pełne zrozumienie dla wydatku o dziwo w mojej żonie, która powiedziała mi niedawno, że zaniedbałem swoje dawne pasje (góry i foto). Niestety akurat wywaliłem dużo ponad "sporo" kasy na parę rzeczy do domu w kraju, remont i nieco egzotyczne wczasy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Niestety na temat używania na DSLR lamp z czasów analogowych nie mogę się wypowiedzieć, bo nigdy nie korzystałem.
Lajam,Szwendak,Tadeusz - do tych osób śmiało uderzaj :-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Kris. A propos 700 poczytałem o tej maszynie...Wypasiona :) Najwyżej kupię samą puszkę @700 a jak się wyprostuję po wakacjach to i może dokupię coś ekstra? Sony daje mi taką możliwość jak również zauważyłeś. Potargować się można w Fotojokerze? W końcu też dostanę upust 10% jeśli im oddam mój zabytek. Cóż lampę też mogę wypróbować "organoleptycznie" po zakupie korpusu , bo to i tak niewiele zmienia.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no właśnie - już Ci się 700tka podoba. A dopiero o niej zacząłeś czytać. Zobaczysz, że się upewnisz w 100% jak ją weźmiesz do łapek http://klubkm.pl/forum/images/smilies/naughty.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer