anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pstryki i rozważania :)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Pstryki i rozważania :)

Witam jestem tu greenhornem :) Już prawie 20 lat pstrykam lustrzankami (pierwsza to praktica a ostatnia minolta) i wreszcie dojrzałem do zakupu cyfraczka z lusterkiem. Chcę nabyć Sony, bo dowiedziałem się, że za mojego 14 letniego staruszka 500si dostanę zniżkę 10% w Fotojokerze a on nie jest już tyle wart... Jaki model wybrać (w granicach 2tys. za sam korpus) i z jakim obiektywem i lampką żeby była to uniwersalna maszyna. Noszę się z zamiarem zakupu A200 lub A 300 plus 18-200 Sigmy plus lampa. Plusem Sony jest kompatybilność ze szkłami-staruszkami na format 35mm. Rozważam również jakiś model Olympusa, Nikona D60 lub jeśli poszaleję to D5000 ( matryca CMOS) ale to nieco drożej wyjdzie. Przebywam w dzikich, polarnych klimatach już dwa lata i wierzcie mi jest tutaj co pstrykać . Jeżdżę ciągle służbowo po okolicy fotkując czym się da przy każdej okazji. Teraz na topie jest midnattsol czyli słońce o północy ale zimą z zorzą sobie poradzić może chyba tylko naprawdę dobra matryca (szumy). Poradźcie coś.

76 ODPOW. 76
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):


Artur, a takie coś, też zielone ale z czerwoną gwiazdą, to by się z Jankiem też na wywoływacz zdało? Bo tylko takie odczynniki mam...


Czyś Tadeuszu znalazł radziecką lokomotywę?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tomek69N napisał(a):

Tadeusz napisał(a):


Artur, a takie coś, też zielone ale z czerwoną gwiazdą, to by się z Jankiem też na wywoływacz zdało? Bo tylko takie odczynniki mam...


Czyś Tadeuszu znalazł radziecką lokomotywę?


No i oplułem monitor. A myślałem, że na tak poważnym forum to rzadkość :smileyhappy:
Ale, przyznam, niezły wywoływacz :smileytwisted:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Mam kolegę w moich stronach , który od zawsze rysował, malował, fotografował B&W wszystko co po torach się porusza lub już nie :) taka z gwiazdą to byłoby coś!

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Tomek69N napisał(a):

Lustrzanka a nie PDA od HTC.


A mi to takie z HTC nie wychodzą :shock: To czekam co zrobisz z lustrzanką w łapkach :D

Tomek69N napisał(a):

Mam kolegę w moich stronach , który od zawsze rysował, malował, fotografował B&W wszystko co po torach się porusza lub już nie :) taka z gwiazdą to byłoby coś!



W naszych okolicach jest więcej takich... Nawet w przedprzedostatnich (bodajże) Nowinach spory artykulik wywalili o nich :D :D

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

To musisz mi zostawić ten przedprzedostatni nr :)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

No to z rana przystąpię do przeszukania czeluści mojego gazetnika czy jak to tam zwał takie cuś na gazety... Co tylko bałagan tam jest :nauseated_face:

Creatoor
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Artur, a takie coś, też zielone ale z czerwoną gwiazdą, to by się z Jankiem też na wywoływacz zdało? Bo tylko takie odczynniki mam...


Zdecydowanie tak.

Tomek69N napisał(a):

Jak ująłbyś taki dziki landszafcik? B&W? Inaczej coś?


Tak jak wcześniej napisałem prawdopodobnie użyłbym jakiegoś Corala żeby ocieplić skały.
A może nie... Tak tez jest ładnie

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Creatoor napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Artur, a takie coś, też zielone ale z czerwoną gwiazdą, to by się z Jankiem też na wywoływacz zdało? Bo tylko takie odczynniki mam...


Zdecydowanie tak.


I to je ono! Kolor piękny i utrwalacz niepotrzebny :smileymrgreen:
Ale szybko się zużywa... :(

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

A propos koloru tylko niebieskiego. Tu miałem go do bólu więc zrobiłem tak:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ciekawa ta konwersja...

------------------------------
fotoamator