anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak informacji o modelu i numerze seryjnym.

profile.country.pl_PL.title
wojtekwiew
Nowicjusz

Brak informacji o modelu i numerze seryjnym.

Witam Serdecznie.
W związku z faktem, że jestem nowym i niedoświadczonym użytkownikiem Tego Forum, przepraszam za ewentualne błędy i niejasności oraz proszę o wyrozumiałość.
Mam pewien problem i związane z nim pytanie.
Jestem posiadaczem, (jak dotąd bardzo zadowolonym...), telewizora Sony KDL-40EX501. W tymże telewizorze, uszkodzeniu uległa płyta główna. Po wymianie na nową zauważyłem, że w ustawieniach telewizora w zakładce "Ustawienia" - "Wsparcie dla produktu" - "Informacje o systemie", nie wyświetla mi się nazwa modelu ani numer seryjny urządzenia. Mam tylko nazwę producenta - markę oraz numer wersji oprogramowania. Nadmieniam, że wcześniej, przed wymianą płyty głównej, wszystko wyświetlało się poprawnie i było widoczne. Ponad to, w drugim pokoju, mam podłączony, dokładnie taki sam model telewizora i tam wszystko wyświetlane jest poprawnie. Obydwa telewizory w sieci domowej, podłączona za pomocą kabla Ethernet. Kontakt z infolinią Sony, nie przyniósł nic. Proponowali przywrócenie ustawień fabrycznych, ewentualnie ponowną inicjalizację automatyczną. Robiłem powyższe już wcześniej kilka razy. Bez skutku.
Bardzo Proszę o Pomoc w rozwiązaniu problemu.
Będę Bardzo Wdzięczny i Zobowiązany.
ww

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

A w obydwu TV masz tą samą wersję softu?
Jak nie, toz zrob aktualizację.

profile.country.pl_PL.title
wojtekwiew
Nowicjusz

Tak. W obydwu telewizorach, mam tą samą wersję oprogramowania. Jest to najnowszy soft: PKG4.110EUL-0108. Obydwa telewizory, ustawione są na automatyczne pobieranie aktualizacji.

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

W moim EX501 też po wymianie płyty głównej po wejściu w "Informacje o systemie" brakuje nazwy modelu i numeru seryjnego. Podejrzewam, że te informacje są po prostu wgrywane podczas produkcji TV, a płyty, które leżą na magazynie do wymiany tych informacji nie zawierają. Mi osobiście ten brak nie przeszkadza. Może spróbuj zadzwonić do serwisu, który Ci tą płytę wymieniał, ciekawe co powiedzą.

U mnie wygląda to tak: http://images41.fotosik.pl/1299/00f0e82e553e8060med.jpg
Zdjęcie zrobione jeszcze na starym sofcie zaraz po wymianie płyty.

profile.country.pl_PL.title
wojtekwiew
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź.
U mnie wygląda "to" dokładnie tak samo. Z tą tylko różnicą, że mam inny, nowy, numer softu. Próbuję dodzwonić się do serwisu, który wymieniał płytę. O postępach i wyjaśnieniu, powiadomię, jak tylko coś będę wiedział.
Nadal proszę o inne sugestie i ewentualną pomoc.
Pozdrawiam.
ww

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Uważam, że arik może mieć rację, skoro występuje to w dwóch przypadkach. Być może telewizor nie jest w stanie rozpoznać nowej płyty głównej, albo aktualizacja ten informacji w systemie robiona jest w jakiś inny sposób.

profile.country.pl_PL.title
wojtekwiew
Nowicjusz

Dziękuję Bardzo za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Nie udało mi się dzisiaj skontaktować z serwisem. Będę próbował jutro. W dalszym ciągu proszę o inne propozycje rozwiązania "problemu". Sprawa zaczyna być coraz bardziej ciekawa i interesująca...
Będę wdzięczny za każdą informację i okazaną mi pomoc.
Pozdrawiam.
ww

KrisKW
Początkujący

Na 99% tak ma być w przypadku wymiany płyty na nową. Informacja o numerze seryjnym jest pewnie zapisywana na płycie głównej. A skąd nowa płyta ma wiedzieć jaki numer seryjny ma nasz telewizor ;) Nie widziałem TV Sony od środka, ale sądzę że jest tam tylko płyta główna, bez dodatkowych modułów itp. Ja to bym nawet nie zwrócił uwagi, że te informacje się nie wyświetlają. Ważne że TV działa i jest gwarancja na nową płytę.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgodzę się z arik'iem92 i KrisKW. Również uważam, że płyta główna ma nadawany numer seryjny TV przed wsadzeniem jej do środka. Po wymianie płyty na nową nikt nie wgrywa takich informacji do płyty.
Nie wiem na ile Ci to przeszkadza, ale skoro masz wszystkie dokumenty z serwisu, dowody zakupu TV, wymiany płyty głównej wraz z jej gwarancją - to chyba wszystko OK. Szczególnie, że TV działa :smileythumbsup:.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Moim zdaniem powinieneś zadać sobie pytanie, czy wyświetlanie tej informacji jest aż tak ważne ;) Telewizor działa dobrze, a to jest najważniejsze.