anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie do SONY ? O co chodzi serwisowi ?

rcjyfx
Poszukiwacz

Pytanie do SONY ? O co chodzi serwisowi ?

Przybiliżę sytuację - parę dni temu (dwa tygodnie) kupiłem nowy TV Sony w pewnym sklepie z wystawy z zastrzeżeniem że jest nowy nieużywany - nówka sztuka no może na godzinkę raz był włączony.

 

Teraz mam uzasadnione podejrzenia że TV w sklepie pracował i to długi czas non-stop więc dzwonię do Pomocy technicznej Sony - ta radzi wezwać serwisanta , aby odczytał ilość przepracowanych godzin (papier od serwisanta jest mi potrzebny, bo zarzyczył sobie tego sklep jako dowodu przy złożeniu reklamacji), Dzwonię więc do MiK Radom i zgłaszam problem Clouding i przedstawiam w/w problem - że potrzebuję, aby serwisant stwierdził ile godzin ma ów telewizor przepracowane.

 

I teraz...

Przychodzi serwisant - z lokalnego serwisu Sony i mówi że dostał e-mail (z Mik Radom?? - nie wiem) iż " Nie może mi podać tej informacji !!!!!"

 

Ja się pytam o co chodzi !!!!!????? To tak jakbym kupował Mercedesa i sprzedawca w salonie powiedział ma pan tu nowego mercedesa , ale przebiegu panu nie powiem !!!

 

I odrazu pytanie pomocnicze ...

 

Czy włączenie (przypadkowe) menu serwisowego przez użytkownika dziecko , bez dokonywania zmian w tym menu grozi utratą gwarancji ?

 

 

12 ODPOW. 12
rcjyfx
Poszukiwacz

Aktualizacja

 

Dziś po rozmowie z "pomocą techniczną" Sony - specjalnie w cudzysłowie dowiedziałem się że jest to oficjalne stanowisko SONY Poland !!!!!  

 

To pierwszy przypadek kiedy pomoc techniczna firmy odmawia pomocy swojemu klientowi i próbuje ukryć oszustwo sklepu ? lub własne ? !!!!

 

Gratuluję takiego podejścia do klienta firmie SONY POLAND !!!!

 

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

Proszę podać nr zgłoszenia serwisowego. Będziemy w ten sposób mogli zidentyfikować problem.

 

Pozdrawiamy,

Sony Polska

rcjyfx
Poszukiwacz

Podany w PW.

rcjyfx
Poszukiwacz

Witam, po pięciu dniach .....

 

Czy sony "zidentyfikowało już problem" ? Może pomogę ....

 

Zakupiony kilka dni temu TV w sklepie - jako nowy z wyprzedaży 2014 - ma na liczniku ponad 2550 godzin pracy, zabroniliście (sony poland) mi (właścicielowi) podawać tej informacji , mimo tego jednak podczas wizyty serwisanta dowiedziałem się....

 

2500 godzin to odpowiednik ponad 2 letniego korzystania z TV w warunkach domowych po 3-4 godziny dziennie każdego !!!  dnia i taki telewizor został mi sprzedany jako NOWY !!!

 

Słucham stanowiska firmy SONY ? Spodziewam się czegoś więcej niż tylko "zakazu podawania mi ile przepracowane ma ten telewizor" !!!!!!

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A ten telewizor kupiłeś w sklepie SONY? Czy jakimś markecie AGD?

 

rcjyfx
Poszukiwacz

Sklep sony czy market, jakie to ma znaczenie ? - market. Sedno problemu jest w tym jak producent SONY POLAND podchodzi do problemu , postanowił iż najlepszym rozwiązaniem będzie jak zabronią podania mi ile TV miał przepracowane godzin, choć market poprosił mnie o załączenie do reklamacji informacji od przedstawiciela sony (oficjalnego serwisanta). 

 

wnioski z tego każdy sam może sobie wysnuć...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

 


rcjyfx napisali:

Sklep sony czy market, jakie to ma znaczenie ? - market. 


W mojej ocenie ma to duże znaczenie bowiem to sprzedawca marketu, a nie producent okłamał Cię podczas sprzedaży. I teraz to obowiązkiem marketu powinno być przedstawienie Ci zaświadczenia z serwisu o ilości przepracowanych godzin, a nie wymaganie tego od Ciebie. 

rcjyfx
Poszukiwacz

Nie poznałeś całego związku przyczynowo-skutkowego dlatego nie rozumiesz dlaczego mam pretensję do sony.

 

1. Kupiłem w/w TV w sklepie - wyprzedaż resztek z 2014 - ale wg zapewnień sprzedawcy nówka.

2. Stwierdzam po jakimś czasie - 2 tyg - że prawdopodobnie TV nie jest nowy tylko troszkę chodził , może kilka tygodni, może miesiąc...

3. Myślę OK. Trudno, podoba mi się, TV jest taki jak chciałem, mogę go sobie zostawić , ale skoro jest używany to niech , zostanie sprzedany mi jako używany i w cenie to uwzględniającej.

4. Idę do sklepu i chcę złożyć reklamację z roszczeniem obniżenia ceny , sklep przyznaje rację , ale na słowo mi nie wierzy więc chce albo żebym dostarczył TV do sklepu albo poświadczenie od sony (np autoryzowanego serwisanta) - dlaczego wybrałem drugą opcję - bo wydawała się w tym momencie dużo mniej kłopotliwa i kosztowna dla mnie !

5. Zgłaszam do sony problem - wszystko ok, iiii.... serwisant po dwóch dniach przychodzi i mówi mi że dostał email w którym zabroniono mu powiedzieć  ile ten telewizor ma przepracowane godzin. !!!! 

6. Dzwonię do pomocy technicznej Sony i co słyszę : że to decyzja Sony Poland i że sam też nie mogę sprawdzić bo stracę gwarancję.  NIEOCENIONA POMOC TECHNICZNA SONY ?!!!!!  JUŻ MI NAWET PRZESZŁA CHĘĆ DOWIEDZENIA SIĘ CZEMU TV NIE WSPÓŁPRACUJE Z KLAWIATURĄ BLUETOOTH.

7. Niefortunnie dla Sony , ale jestem świadom ile TV ma na liczniku i te ponad 2500 godzin (SZOK!!! przynajmniej dla mnie) to 250 dni pracy po 10 dziesięć godzin dziennie czyli prawie od momentu wyprodukowania do momentu kupna - jest co ukrywać ?

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

@Lajam.

Nie rozumiesz?

Sklep chce od niego info ile ten tv przepracował godzin, serwis dostał zakaz podawania tej info.

Ja tu wszystko rozumiem. Sklep jest nastawiony do klienta w porządku, ale to Sony robi problem.

Ciekaw jestem rozstrzygnięcia sytuacji.

Proszę o aktualizację jak coś się pojawi, bo sprawa wydaje się do opisania w mediach.